Dom / Citogenetska Tehnolozi opis radnog mjesta / Poslovi i odgovornosti predloška

Citogenetska Tehnolozi opis radnog mjesta / Poslovi i odgovornosti predloška

Kromosomi su procijeniti prisutan u znanstvenim pojedinaca kao što su na primjer amnionske tekućine, koštane srži, i krvotok kako bi pomogao u nasljednih bolesti’ pregled, ispitivanje, ili lijek.

Karijera vještine kvalifikacija
  • Proizvesti i provesti treniranju pakete za faktora, zdravstvene zaštite pojedincima, građanin liječnici ili post doktorski muškaraca.
  • Mane slideshow stvoriti kromosoma vidljiv za mikroskopiju.
  • Sažeti rezultate testa te su odgovorni za pravilnu stručnjaci.
  • Odabrati ili pripremiti tiska i Primjeri za stanične zemalja koje koriste poznavanje kanala elemenata aseptične tehnike, ili mobilnih zdravstvenih potreba zahtjeve.
  • Odaberite kantovanje rješenja omogućiti id parovi kromosoma.
  • Uspostaviti odgovarajuće vrste očuvanje, primjer serije, ili premjestiti.
  • Pripremi slajdova mobilnih kultura slijedi standardni tretmani.
  • Odabir ispravne metode pripreme i za pohranu medija kako bi vjerojatno od vodika (pH), sterilnost, ili sposobnost rasta usluga.
  • Odabrati pomoću sastojaka na primjer mitoze arrestants i mobilni fixatives stanična kultura.
  • Izgraditi kromosom fotografije koristeći računalo obrada slike plan.
  • Odlučiti najbolju prigodu seriju i metode za informacije ili Automatska stanica na ucjene.
  • Kromosomi su studiji prisutni u organskoga materijala prepoznati abnormalnosti.
  • Razumjeti i istraživanje nepravilnosti unutar obojenosti, mjerenja, dizajn, aranžman, ili uzorak tkiva.
  • Komunicirati rezultate ispita ili složenih detalja da liječnici, Patnici ili znanstvenici.
  • Pripremite prirodni Primjeri naprimjer karcinoma, koštane srži, amnionska tekućina resice za kromosom preglede.
  • Prepoznati arhitektonske nepravilnosti pregledom načina života i ovise količine kromosoma slajdova preko mikroskopa mikroskopa.
  • Organizirati i dodati kromosoma u prostor za paru na grafikonu koji su kariotip, koristeći nomenklaturu i standardni gena lab tehnike, mjesto kromosoma koje su redovne ili nenormalan.
  • Kromosomi su pregled u biološke vrste zaključaka i rješenja u pogledu naslijeđenih uvjeta kao što su na primjer genetske defekte poteškoće, i uvjeti.
  • Sklapati detalje vrsta drva ili osobnih računala.
  • Održavati laboratorijske opreme na primjer tamnu komoru zupčanik koji je redovito , ružna mikroskopa, i photomicroscopes.
  • Upravljanje tim podređene laboratorija.
  • Metoda ili izdvajanje ispravan kulturu procesa zasnovana na razuma i primjer sortiranja za prijedlog.
  • Identifikaciju kromosoma, BAS i aCGH istraživanja rezultira Internations Program od Citogenetska Nomenklatura (ISCN) riječi.
  • Ekstrakt, odrediti, oslabiti kao idealno, marke, i čine genetski za razne analize.
  • Prijedlozi informacije o uzorku trčanje, Procjena, i složene probleme u zapisnicima ili lab uređaja (LIS).
  • Primjenjuju organizirani upravljati i primjer kako pravilna rešetka, razviti rezultate koji su bili analyzable, i trčanje instrumentacija.
  • Razviti, implementirati, i promatrati kontrolu kvalitete i provjeru kvalitete kako bi sigurno točan i precizan Provjerite performanse i priče.
  • Ispitati relevantnost stečene uzoraka za traženi ispite.
  • Razgovarati s odgovorne stranke nepoželjnih pojedinaca i savjetovati sanacije u vezi distribucije koji su potencijal.
  • Arhiva okolnost papire i istraživanja materijal prema zakonima i pravilima.

Karijera aktivnosti treba
  • Čitanje razumijevanje-Spoznavanju odlomaka i sastavljen odlomaka u radu dokumente koji se odnose.
  • Aktivnog slušanja-To što ostali kažu da opskrbljuje punu pozornost, provodite prepoznati faktori se proizvedeni, koja traži probleme kao prikladan, i ne guši u instance koje su nepravilno.
  • Stvaranje-pismeno ne kao neprikladan za želi uspješno komuniciranje na tržištu.
  • Govoreći-razgovor s drugima spominjem činjenice učinkovito.
  • Zapošljavaju matematika matematika za rješavanje problema.
  • Istraživanja koriste Klinička pravila i metode za otklanjanje problema.
  • Criticalthinking Primjena presude i razmišljanja prepoznati prednosti i nedostatke metode, rezultate ili izbor opcije za nevolje.
  • Aktivno učenje-znajući implikacije informacija koja je svježa u vezi budućih i postojećih Rješavanje problema donošenje odluka i.
  • Učenje metode izdvajanja i zapošljavaju treniranju/nastavne strategije i postupke prikladne za konkretne situacije treniranju ili prilikom svladavanja svježe stvari.
  • Praćenje CheckingANDDetermining funkcionalnost agencije, ostali pojedinci, ili sami poduzeti korektivne akcije ili napraviti poboljšanja.
  • Socijalna Perceptiveness biće svjesno Osvetnikovi reakcija i razumijevanja zašto reagiraju i ne.
  • Kontrola izmjene akcije u odnosu na othersI akcije.
  • Marketing-uvjeriti druge da mijenjaju njihov mozak ili ponašanja.
  • Naselje-uzimanje drugih zajedno i žele pomiriti varijacije.
  • Naložio trening drugi kako učiniti nešto.
  • Tvrtka orijentacije-aktivno traže načine kako pomoći pojedincima.
  • Napredni Problemsolving-određivanje napredne problema i istraživanje informacija koja je povezana Primjena rješenja i ispitati i izgraditi mogućnosti.
  • Operacija analiza-provjerava zahtijeva i artikl zahtijeva kako bi izgled.
  • Tehnologija dizajna Inženjerstvo ponuditi osobi i proizvodnju ili uspostavljanje opremu želi.
  • Oprema izbor-odlučivanja vrsta alata i opreme je morao obaviti posao.
  • Dodavanje instalacije opreme, modeli, žice, ili planira da generalno zadovoljavaju specifikacije.
  • Programiranje-izrada računalnih programa u vezi raznih aplikacija.
  • Operacije Monitoring-viđenje različite indikacije, brojčanici, ili procjene kako bi se osiguralo opremu ispravno.
  • Funkcioniranje i upravljanje upravljanje postupcima uređaji ili metode.
  • Radi održavanja održavanje rutina na opremu i odlučuje kada je.
  • Rješavanje problema odlučivanja uzroci upravljanje pogreškama i izbor kako za razgovor.
  • Učvršćivanje-fiksiranje modela ili sustavi koji koriste resurse koji su potrebni.
  • Kontrola kvalitete istraživanja-završenog testiranja i pregleda robe, rješenja, ili procesi kako bi se ocijenilo kvalitetu ili djelotvornost.
  • Mudrosti i razmišljanja odlučivanja o pogodnosti i usporedive troškovi mjera koje su moguće pronaći onaj koji najviše odgovara.
  • Analiza određivanja način poboljšanja u okolišu, postupci, a također bolesti mogu utjecati na prednosti i kakav sustav treba raditi.
  • Metode analize razlikovanje korake ili indikatori performansi sustava zajedno s u skladu s ciljevima stroja, mjere potrebne za poboljšanje ili odgovarajuće učinkovitosti.
  • Timemanagement-upravljanje drugima’ razdoblje uz prigodu osobno ne.
  • Operacije određivanja financijskim sredstvima-kako će Nesumnjivo biti trošili dolare da biste dobili zadatak ostvariti, i Računovodstvo u vezi tih troškova.
  • Upravljanje materijalom izvora stjecanja i otkrivanja ka ispravnu upotrebu proizvoda, usluge, i resursa je morao raditi određeni posao.
  • Poslovanje osoblja resursa-poticanje, stjecanje, i vodeći ljudi jer oni djeluju, pinpointing najbolje ljude za svoju karijeru.
Obrazovne kvalifikacije Znanja uvjet
  • Neženja ’ stupanj s
  • Majstor ’ je stupanj
  • Preko 1 yr, jednako kao prije par godina, uključujući
Karijera vodstvo vještine potreba
  • Postignuća/energija – %
  • Ustrajnost – %
  • Projekt – %
  • Naredba – %
  • Pomoć – %
  • Briga za druge – %
  • Kulturnog Pozicioniranja – %
  • Porivom – %
  • Pritisak prag – %
  • Prilagodljivost/sloboda – %
  • Dosljednost – %
  • Posvećenost detaljima – %
  • Etika – %
  • Nezavisnost – %
  • Inovacija – %
  • Analitički način razmišljanja – %

O suradnji grupe

Provjerite također

Prodajni agenti, Opis posla financijske usluge / Funkcije i obveze uzorka

Promicanje financijske usluge, kao što su Primjerice hipoteka, ubirati, i ulaganja smjernice potrošačima Bankarstva …

ostavi odgovor

Vaš email neće biti objavljen. Obavezna polja označena su *