Strona główna / Obsługa klienta / Przykładowy opis zadania pracownika socjalnego

Przykładowy opis zadania pracownika socjalnego

SOCIAL WORKER JOB DESCRIPTION

Pracownicy socjalni są niezawodne dla pomocy osobom, rodzin, i grup ludzi do zarządzania problemami, są one zwrócone do postępu swoich pacjentów życie. Jednym z aspektów jest nauczanie umiejętności i rozwijanie mechanizmów dla pacjentów, aby polegać na lepsze swoje życie i doświadczenia.

UMIEJĘTNOŚCI

  • Aktywne słuchanie — Dając pełną uwagę na wypowiedzi innych osób, poświęcenie czasu, aby zrozumieć punktów odniesienia, Zadawanie pytań odpowiednio, i nie przerywając w niewłaściwym czasie.
  • Rozeznania społecznego — mając świadomość reakcji i zrozumienie, dlaczego reagują tak samo, jak innych.
  • Mówiąc-Rozmowy z innymi skutecznie przekazać informacje.
  • Krytycznego myślenia — Za pomocą logiki i rozumowania do identyfikowania mocnych i słabych stron alternatywnych rozwiązań, wnioski lub podejść do problemów.
  • Koordynacji — Dostosowanie działań w odniesieniu do innych działań.
  • Czytanie ze zrozumieniem — Zrozumienie napisanych zdań i akapitów w pracy powiązane dokumenty.
  • Orientacja usługi — Aktywnie szuka sposobów pomóc ludziom.
  • Pisanie — Skutecznej komunikacji w formie pisemnej stosownie do potrzeb odbiorców.
  • Rozwiązywanie złożonych problemów — Identyfikowanie złożonych problemów i przeglądanie pokrewne informacje do opracowania i ocenić możliwości i wdrożenia rozwiązań.
  • Wyrok i podejmowania decyzji, biorąc pod uwagę względne koszty i korzyści z potencjalnych działań, aby wybrać najbardziej odpowiedni.

ZAKRESY OBOWIĄZKÓW

  • Wspólnie z innymi profesjonalistami, aby ocenić stan pacjentów medycznych lub fizyczne i ocenić potrzeby klienta.
  • Advocate dla klientów lub pacjentów ustalić kryzysów.
  • Zapoznaj się pacjenta, klienta, lub do Wspólnoty rzeczy pomagających w odzyskiwania z powodu choroby psychicznej lub fizycznej i zapewnienie dostępu do usług, takich jak pomoc finansowa dla rodzin z dziećmi, Pomoc prawna, Obudowa, pośrednictwo pracy lub kształcenia.
  • Zbadania przypadków nadużycia lub zaniedbania dziecka i podjąć kwalifikowanego działania ochrony w razie potrzeby.
  • Doradzicie klientów i pacjentów w sesje indywidualne i grupowe, aby pomóc im pokonać zależności, odzyskać od choroby, i dostosować się do życia.
  • Plan wydzielina z zakładu opieki do domu lub innego zakładu opieki.
  • Monitora, oszacować, i rejestrowania postępów klienta według mierzalne cele opisane w leczeniu i plan opieki.
  • Środowisko naturalne przeszkody do klienta lub pacjenta postępu poprzez wywiady i weryfikacja rekordów pacjenta.
  • Usystematyzowania grup wsparcia lub członków rodziny, aby pomóc im w zrozumieniu doradzicie, do czynienia z, i wspieranie klienta lub pacjenta.

Sprawdź również

Opis stanowiska pracy fotograf

JOB DESCRIPTION PHOTOGRAPHER PHOTOGRAPHER should be imaginative, z dobrym okiem na zdjęcie. have