Casa / Administrator / Site-ul Inspector Job Descriere eşantion

Site-ul Inspector Job Descriere eşantion

Site-ul inspectorii impune construirea standardelor şi reglementărilor codului în timp ce

verificarea fiabilitate structurale în noi proiecte de construcţie şi renovare.

Persoanele care au realizat un grad de arhitectură sau inginerie

Programul poate fi preferată de unii angajatori, dar absolvenţi de liceu

cu experienţă de construcţie adesea intre acest câmp. Un profesionist

certificare sau licenţă de guvern pot fi necesare pentru ocuparea forţei de muncă.

RESPONSABILITĂŢI

1. Pentru a inspecta şi să înregistreze construcţia de lucrări efectuate de

Contractantul pe site si rezolva site-ul generat cariere de co-

coordonare cu inginer rezident.

2. Pentru a asigura performante de lucru în strictă conformitate cu

desene şi specificaţii.

3. Supraveghere şi inspecţie din domeniul de aplicare şi de lucrări suplimentare

lucrări efectuate de către contractor.

4. Procesa formularele comune de măsurare şi să ţină o evidenţă a

statutul lor.

5. Ţină o evidenţă a finalizat lucrările de plată intermediare și finale

şi a planurilor de construit ca.

6. Face note speciale şi documentul de contractori activităţi care

poate conduce la cereri de despăgubire.

7. Fi corecte şi ferme în relaţiile cu contractantul.

8. Ia în considerare alternative şi consecinţele atent înainte

luarea deciziilor.

9. Verifica temperatura compactare articulaţiilor şi suprafaţa de asfalt.

10. Verifica toate forma lucrări armare etc înainte de a turna beton.

11. A coordona și coopera cu contractori site Foreman pentru toate

activităţile.

12. Aderă la metode sigure de lucru şi raportul rezident

inginer pentru orice accidente pe site-ul.

13. Menţine un jurnal detaliat de zi s probleme de activităţi de muncă locul de muncă

ore aprobate sau respinse de exploatarea muncii şi echipamente utilizate

etc şi înscrieţi-vă la sfârşitul fiecărei zile.

14. Coordonarea cu laborant şi aranja pentru

eșantionarea și testarea în mod satisfăcător terminat munca si calitatea

asigurare testarea materialelor suspecte.

15. Verifica registrul de lucru zi transmise de contractor.

16. Supraveghere şi control al tuturor activităţilor de construcţii efectuate

de la antreprenor pe site-ul.

17. Menţine înregistrări ale site-ului resurse progresul zilnic de lucru

Inspecțiile constructii atelier desene metoda declaraţiile şi

şi inspectorul ITPs planuri de testare.

18. A face note speciale şi documente contract de activităţi care

19. Elaborare site-ul instrucţiunile pentru oricare necesare variaţii de sau

Adaosurile la caietul de sarcini.

20. Raport metode discutabile de operaţiuni de către contractant a

Inginerul.

Absolvire minime de calificare la nivel ridicat

şcoală şi 2 de ani de experienţă în inspecţia sau

construcţii meserii sau orice combinație echivalentă a

educaţie şi experienţă.

Despre grupul de colaborare

Verifica, de asemenea

Vice City avocat postului

ADJUNCT de Descriere JOB CITY ATTORNEY Job Responsabilitati drepturi esenţiale şi funcţii, în conformitate cu americanii …

lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicat. Câmpurile necesare sunt marcate *